WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ!!!

Wycieczka do Bełchatowa

W dniu 6 września 2012r.  39 uczniów klas I-III gimnazjum naszej szkoły, w ramach realizacji programu ekologicznego „Żyjemy w zgodzie z naturą” uczestniczyło w wycieczce do Bełchatowa.

Celem wycieczki była zwiedzenie Kopalni Węgla Brunatnego i Elektrowni Bełchatów.

Zwiedzanie kopalni rozpoczęło się od projekcji filmu przedstawiającego powstanie i rozwój kopalni oraz zwiedzenia sali tradycji, gdzie znajduje się makieta kopalni oraz skamieniałości wykopane w trakcie eksploatacji złóż.

Duże wrażenie zrobił pobyt na dnie wyrobiska. Uczniowie zobaczyli maszyny, przy pomocy których odbywa się proces wydobywania węgla brunatnego.

Kolejnym punktem wycieczki była elektrownia, gdzie po obejrzeniu filmu uczniowie zwiedzili Centrum Dowodzenia Elektrowni oraz hale produkcyjne, poznając technologię wytwarzania energii w elektrowni cieplnej.

Z punktu widokowego w Kleszczowie gimnazjaliści podziwiali ogromne wyrobisko a na Górze Kamieńsk utworzonej z hałd górniczych – elektrownię wiatrową.

Udział w wycieczce umożliwił uczniom poznanie zmian w środowisku spowodowanych przez eksploatację złóż węgla brunatnego, sposobów rekultywacji terenów pokopalnianych oraz działań w zakresie ochrony środowiska.

Wycieczka była współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Organizatorem wycieczki była Pani Elżbieta Flont

Wycieczka do Bełchatowa