WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ!!!

Wieliczka - Zakopane - Kraków

W poniedziałek 30 maja 2016 roku rozpoczęła się 5- dniowa wycieczka dla 45 uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Program wycieczki był bardzo interesujący, zawierał wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Trasa wiodła przez Wieliczkę, Zakopane i Tatry oraz Kraków.
Już pierwszego dnia zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, która jest niesamowitym podziemnym światem cudów wpisanych na listę UNESCO. Spacerowaliśmy podziemną trasą z wieloma pięknymi komorami i rzeźbami solnymi. Późnym popołudniem dotarliśmy do miejsca zakwaterowania – pensjonatu „U Jakuba” w Zakopanem.
Następnego dnia po wczesnej pobudce i śniadaniu byliśmy gotowi na zwiedzanie Tatr. Miejscem docelowym było Morskie Oko, do którego prowadził dziewięciokilometrowy szlak. Trasa była bogata w punkty widokowe min. Wodogrzmoty Mickiewicza. Gdy dotarliśmy do Morskiego Oka zdaliśmy sobie sprawę, że widok zrekompensował nam wszystkie trudy.
Trzeciego dnia, przy sprzyjającej pogodzie wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Gubałówkę, odbyliśmy spacer na Butorowy Wierch a następnie zeszliśmy czarnym szlakiem do Zakopanego. Po spacerze na Krupówkach i zakupie pamiątek wróciliśmy do pensjonatu na obiadokolację oraz wieczorne ognisko i wypoczynek po trudach dnia.
Czwartego dnia przewodnik poprowadził naszą grupę przez Dolinę Kościeliską i Jaskinię Mroźną. Był to miły spacer w górskim krajobrazie przy szumie potoku, niestety  deszczowa pogoda i zmęczenie uniemożliwiły wejście do Wąwozu Kraków. Tylko kilku uczniów zdecydowało się na dojście do wąwozu. A szkoda.
W ostatni poranek po spakowaniu się i zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tego dnia na trasie naszej wycieczki było jeszcze zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie. Tu podziwialiśmy Wawel- z katedrą i dziedzińcem Zamku, Sukiennice, Kościół Mariacki, Bramę Floriańską, Barbakan, Collegium Maius. Mijając zabytkowe kamieniczki, dotarliśmy również do pałacu Arcybiskupów Krakowskich ze słynnym „oknem papieskim”. Spacer Plantami to ostanie nasz chwile w Krakowie.
Do domu wróciliśmy około godziny 21:30, choć zmęczeni, to jednak zadowoleni, pełni wspomnień i wrażeń, które z pewnością na długo zostaną w naszej pamięci.

Wycieczka - Zielona Szkoła - Wieliczka - Zakopane - Kraków