WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ!!!

Zajęcia koła ekologicznego

Realizując zadania programu ekologicznego członkowie koła ekologicznego podczas zajęć: poznawali zakupione do eko - pracowni rośliny doniczkowe, przygotowali odpowiednie wizytówki i etykiety, a następnie pomagali w ich odpowiednim ustawianiu, wykorzystywali pozyskane  pomoce dydaktyczne, doskonaląc min. mikroskopowanie, wykonywali  eksperymenty (biodegradacja), doświadczenia i obserwacje, oglądali filmy o tematyce ekologicznej, korzystali z programów multimedialnych i gier dydaktycznych, uczestniczyli w zajęciach w terenie pt. „Przyroda pod lupą”.
W dniu 04.04.2018r. członkowie koła ekologicznego przeprowadzili w nowej eko-pracowni zajęcia otwarte dla swoich młodszych kolegów. Zaprezentowali pomoce zgromadzone w pracowni i sposób ich wykorzystania.
Młodzi badacze i obserwatorzy przyrody z zainteresowaniem dokonywali obserwacji przez lupę i mikroskop, przeprowadzali doświadczenia z magnesami, obserwowali na modelach planety Układu Słonecznego i ruchy Ziemi. Wykorzystując tablicę interaktywną uczyli się segregacji śmieci. W trakcie zajęć uczestniczyli również w pokazie przygotowanych przez członków koła ekologicznego doświadczeń i eksperymentów: kolorowe wodne wulkany, lampa lava, magiczny palec, tęcza na talerzu, z czego składa się powietrze ?
Wszystkie prezentowane doświadczenia zaskoczyły i wzbudziły ciekawość i chęć zgłębiania tajników przyrody.

Zajęcia koła ekologicznego