WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ!!!

Aktualności

28 kwietnia 2017 18:11 | Aktualności

Dzień Ziemi i Dzień Zdrowia 2017

Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonej corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.
Obchody Światowego Dnia Ziemi uczczono w naszej szkole akademią „ Dla Ciebie Ziemio” przygotowaną przez członków koła ekologicznego, uczniów klas IV - VI. Zaprezentowali oni różne scenki propagujące ekologiczne zachowania. W strojach bajkowych bohaterów  pokazali jak segregować śmieci do przygotowanych kolorowych pojemników. Prezentowane scenki urozmaiciły piosenki ekologiczne.
Szkolne Koło PCK z okazji Dnia Zdrowia przedstawiło inscenizację pt. „Żyjmy zdrowo”. W wierszach i piosenkach przypomniano o potrzebie zdrowego trybu życia. Podkreślono, że aby zdrowym być należy stosować, dietę bogatą w witaminy, a także nie zapominać o gimnastyce i higienie osobistej.
Z okazji Dnia Ziemi podsumowano również szkolny konkurs „Baterie zbieramy, o środowisko dbamy”. Uczniowie, którzy zajęli I-III miejsca w kategorii klas I-III i IV – VI otrzymali dyplomy.

Przeczytano: 595 razy. Wydrukuj|Do góry

Dzień Ziemi i Dzień Zdrowia 2017