WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ!!!

Aktualności

18 marca 2020 08:26 | Aktualności

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

Nowym wyzwaniem w naszej pracy jest praca zdalna z uczniem w czasie zawieszenia zajęć. Zachęcam wszystkich nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali swoich uczniów i przekazywali materiały do samodzielnej pracy. Uwadze polecam Materiały edukacyjne, platformy, strony i serwisy internetowe rekomendowane przez MEN i znajdujące się na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna

Szczególnie proszę otoczyć wsparciem i pomocą uczniów klasy ósmej. Zgodnie z zapowiedzią MEN egzamin klas ósmych powinien odbyć się w ustalonym terminie. Ósmoklasisto, wykorzystaj czas zawieszenia zajęć do jeszcze lepszego przygotowania się do egzaminów.

Uczniom, rodzicom i nauczycielom polecam zapoznanie się z bogatą ofertą zawartą w materiałach na w/w stronie. Proponuję też korzystanie z materiałów prezentowanych w kanałach telewizyjnych
i radiowych do zdalnej pracy z uczniami, które można znaleźć  na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne

Na stronie https://www.gov.pl/zdalnelekcjemożna znaleźć tematy na każdy dzień, a także propozycję materiałów, na bazie których można na odległość poprowadzić zajęcia dla uczniów.

W czasie zawieszenia zajęć do pracy zdalnej można wykorzystać dziennik elektroniczny, stronę internetową szkoły i inne media.

Uczniowie pamiętają o swoim bezpieczeństwie w domu i odpowiedzialnie wykorzystują czas zawieszenia zajęć. Mogą w tym czasie przeczytać lekturę lub ulubioną książkę, uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijać kompetencje i zainteresowania korzystając z darmowej platformy www.epodręczniki.pl lub materiałów rekomendowanych przez nauczycieli.

Jednocześnie przypominam, że do 25 marca br. zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej na terenie szkoły nie odbywają się żadne zajęcia. Teren szkoły jest zamknięty, nie można korzystać z boiska i placu zabaw.

Od poniedziałku 16 marca br. Kontakt z sekretariatem jest możliwy przez e-mail: sp.kurzeszyn@gmail.comlub telefonicznie pod numer: 500 422 137.

W poprzednim komunikacie była też informacja o zasiłku opiekuńczym przysługującym osobie ubezpieczonej na czas opieki nad dzieckiem  w związku z zamknięciem żłobka, przedszkola i szkoły
z powodu COVID – 19. Aby uzyskać taki zasiłek należy złożyć oświadczenie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS: www.zus.pl

Jak doskonale Państwo wiedzą trwają działania zapobiegawcze na szczeblu krajowym i lokalnym. Rodzice dbają o bezpieczeństwo dzieci i swoje i zachęcają do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie ma lekcji w szkole.

Dalsze komunikaty będą ukazywały się na stronie naszej szkoły w kolejnych dniach po wcześniejszych ustaleniach władz oświatowych.

 

Dyrektor
Urszula Matysiak

Przeczytano: 207 razy. Wydrukuj|Do góry