WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ!!!

Aktualności

09 czerwca 2020 11:59 | Aktualności

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

Do 26 czerwca br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w szkole. Nauka będzie nadal odbywała się na odległość. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia w tym zakresie.

 

Na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej trwa nadal stan epidemii związany z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Wobec utrzymującej się liczby zachorowań, wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży oraz o ograniczeniu – w terminie od 12 marca do 28 czerwca 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty (rozporządzenie z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19).

 

Należy podkreślić, że choć w rozporządzeniu podana jest data 28 czerwca – jako dzień, do którego będzie utrzymane ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych, w praktyce zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się w piątek, 26 czerwca. Od soboty, 27 czerwca dzieci i młodzież rozpoczną wakacje.

 

Wskazana w rozporządzeniu data 28 czerwca pokrywa się z terminem zakończenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego wypłacanego rodzicom (o którym mowa w art. 4 i 4a ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych).

 

W kolejnym komunikacie podamy, jak będzie przebiegało rozdanie świadectw dla klasy VIII i pozostałych klas. Informacja ta będzie także przekazana do wszystkich przez dziennik elektroniczny.

 

Jedocześnie informuję, że piątek 12 czerwca jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, a także 16, 17, 18 czerwca(egzamin klasy VIII) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

 

Przypominam również o możliwości umówienia się na konsultacje indywidualne z nauczycielami w celu uzupełnienia materiału i poprawienia proponowanej oceny.

 

Dyrektor Szkoły
Urszula Matysiak

Przeczytano: 85 razy. Wydrukuj|Do góry