WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ!!!

Aktualności

26 czerwca 2020 07:32 | Aktualności

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice

Ten rok szkolny na pewno należał do wyjątkowych i był inny niż wszystkie. Oprócz tradycyjnych form nauczania musieliśmy się zmierzyć z nowoczesną technologią i nauczaniem na odległość. To był czas, w którym oprócz dobrych ocen martwiliśmy się także o nasze zdrowie. Na szczęście udało nam się dobrnąć do końca.

Drodzy Uczniowie!

Rok szkolny 2019/2020 właśnie dobiega końca. Za chwile otrzymacie świadectwa z Waszymi wynikami. Każdemu już dziś gratuluję, bo niezależnie od ocen, każdy z Was w tym roku nauczył się czegoś nowego, doświadczył czegoś innego niż dotychczas.
To był rok, który zaczął się tak jak wszystkie inne, ale kończy się wyjątkowo. Przez ostatnie miesiące nauczanie i uczenie się przeniosło się w inny wymiar, do świata wirtualnego. To był chyba najtrudniejszy sprawdzian w tym roku szkolnym, bo w bardzo krótkim czasie musieliście się przystosować do nowych warunków. Dlatego tym bardziej jesteśmy z Was dumni, że pomimo trudności i przeciwności losu, nie zapomnieliście o swoich szkolnych obowiązkach. Jednak rok szkolny to nie tylko zdalne nauczanie, ale wszystko to, co działo się w ciągu tych 10 miesięcy. Dziękuję Wam za zaangażowanie w życie szkoły, za to, że aktywnie uczestniczyliście w szkolnych uroczystościach, zawodach sportowych i konkursach. Gratuluję Wam wszystkich wyników, które uzyskaliście w tym czasie, zarówno w nauce, jak i sporcie czy sztuce.

Drodzy Nauczyciele!

Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod nauczania.
Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki. Dziękuję za to, że byliście w stałym kontakcie ze swoimi uczniami, że wspieraliście ich w tej trudnej dla wszystkich sytuacji. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami. Wyrażam swoją wdzięczność dla Państwa za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.

Szanowni Rodzice!

To także dla Was był wyjątkowy rok szkolny. Chcę Wam serdecznie podziękować za wsparcie i wyrozumiałość, za to, że również dzięki Wam nasi uczniowie  odnaleźli się w nowej rzeczywistości. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość. Dziękuję także za współpracę w całym roku szkolnym, za wszelką pomoc przy wydarzeniach i uroczystościach szkolnych, za to, że doskonale rozumiecie Państwo, że szkoła to nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale także rodzice i do jej pełnego funkcjonowania potrzebna jest nasza współpraca.

Wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom życzę słonecznych wakacji. Aby ten czas był okazją do kolekcjonowania wspomnień, odkrywania świata tego nieopodal i tego trochę dalej, aby każdy z nas mógł odetchnąć i na chwilę zapomnieć o wszelkich zmartwieniach. Życzę wszystkim również bezpiecznego wypoczynku, niezależnie od form spędzania wolnego czasu, dbajcie o siebie i swoich bliskich.

Do zobaczenia we wrześniu! :)

Dyrektor Szkoły
Urszula Matysiak

Przeczytano: 75 razy. Wydrukuj|Do góry