WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ!!!

Aktualności

29 lipca 2020 18:20 | Aktualności

Letnie kino w plenerze

Przez cztery kolejne sobotnie wieczory amatorzy kina „pod chmurką”mogą korzystać z oferty przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Matyldowie. Pierwszy seans filmowy zaplanowano na sobotę, 1 sierpnia br., na boisku Szkoły Podstawowej w Kurzeszynie.

O godz. 21.00 będzie można obejrzeć film ”Moje wakacje z Rudym”.
 Jest to pełna humoru i przygód, wakacyjna opowieść o wielkiej przyjaźni między jedenastoletnim chłopcem, a niezwykłym czerwonym psem osadzona w niepowtarzalnych plenerach krainy kangurów - Australii. Nakręcony w malowniczych plenerach Antypodów film nie pozostawi nikogo obojętnym i z pewnością znajdzie uznanie miłośników psów i nie tylko. Humor, wzruszenie i wielkie emocje dla całej rodziny gwarantowane!

Następnie będzie można obejrzeć film „Miasto 44”. Polski film wojenny w reżyserii Jana Komasy, doceniony i nagrodzony na wielu festiwalach filmowych. W 2014 nagrodzony został Złotymi Lwami w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca dla Zofii Wichłacz, ale także Złotymi Lwami za efekty specjalne i dźwięk. Rok później zdobył Orły za scenografię, kostiumy i montaż. Za główną rolę kobiecą doceniono również Zofię Wichłacz jako odkrycie roku.

Film Jana Komasy jest opowieścią o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić
w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności. Taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku.

                                                                                              Zapraszamy!

Przeczytano: 54 razy. Wydrukuj|Do góry