WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ!!!

Aktualności

18 listopada 2020 10:34 | Aktualności

Z głębokim żalem zawiadamiamy ...

Jak trudno żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z nami.
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 17 listopada 2020r., po walce z chorobą Covid – 19, zmarła Pani Marzanna Cyniak - nasza Droga Koleżanka, przyjaciółka, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczyni klasy III .

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy,

Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kurzeszynie.

 

Śmierć zawsze przychodzi nie w porę. Ksiądz Jan Twardowski napisał: "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych".

Pani Marzenka była pedagogiem z wieloletnim stażem o specjalności edukacja wczesnoszkolna, zawsze oddana swojej pracy z dziećmi, do których podchodziła z troską i empatią. Jako nauczyciel i wychowawca dbała o wszystkie potrzeby uczniów, nie szczędziła sił i czasu. Zawsze prezentowała szczególną odpowiedzialność, rzetelnie wypełniała powierzone jej obowiązki, angażowała rodziców do pracy na rzecz klasy i szkoły, dbała o staranną i należytą oprawę uroczystości szkolnych, przygotowując uczniów do występów na uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych. Starała się, by jej uczniowie wszechstronnie się rozwijali w atmosferze zrozumienia i w poczuciu własnej wartości. Swym charakterem, postawą życiową, poświęceniem wobec dzieci i najbliższych, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywała nam, co jest w życiu ważne i istotne. Kochała pracę, a dobro dziecka było dla niej zawsze najważniejsze. Spełniała się w trudnej pracy nauczycielskiej.

Zawsze znalazła  czas dla tych, którzy tego potrzebowali. Serdeczna koleżanka, do której można było zwrócić się o pomoc, krytyczna, szczera i sprawiedliwa. Zawsze mówiła to, co myśli,
z każdym potrafiła się porozumieć.

Choroba przyszła nagle i była bezlitosna. Wobec tajemnicy śmierci człowiek jest bezsilny, zostają zachwiane jego ludzkie pewniki. I właśnie w takiej sytuacji bezsilności wiara staje się źródłem duchowej pogody i spokoju.

Pozostanie na zawsze w naszej pamięci!

„Odeszłaś cicho bez słów pożegnania.

Tak jak byś nie chciała, swym odejściem smucić.

Tak jak byś wierzyła w godzinę rozstania,

Że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”

J. Twardowski

Przeczytano: 1201 razy. Wydrukuj|Do góry