WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ!!!

Aktualności

07 stycznia 2021 15:18 | Aktualności

Propozycje na ferie

Wszystkim życzę bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą i przygodami.  Jednak proszę, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Życzę Wszystkim szczęśliwych i bezpiecznych ferii zimowych!

Dyrektor
Urszula Matysiak

Choć obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju zapewne pokrzyżowały wiele (mniejszych bądź większych) podróżniczych planów, nie musi to jednak oznaczać nudy w czasie ferii.
Niżej zamieszczamy propozycje na ferie przekazane przez MEiN,
Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Muzeum Krakowa.

Ferie z TVP 

Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich.

 Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Zamkiem Lubelskim –Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży. Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich. Rezydencje zapraszają do zwiedzania z Idą Nowakowską w cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy na „Zamkowe Trendy”. Na „Muzyczny spacer po Rezydencjach Królewskich” oraz warsztaty zabierze wszystkich chętnych Piotr Rubik, a w świat baśni i legend przeniosą najmłodszych Joanna Moro i Agata Załęcka –lekturą „Królewskich bajek”. Każdego dnia dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy-aktualne informacje online na stronach Rezydencji.

Znajdź nas #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj –bądź na bieżąco!
Ferie online nie mają granic –możesz być wszędzie!

Zamek Królewski w Warszawie www.zamek-krolewski.pl
Zamek Królewski na Wawelu www.wawel.krakow.pl
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie www.lazienki-krolewskie.pl
Muzeum Zamkowe w Malborku www.zamek.malbork.pl
Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu www.zamek-sandomierz.pl
Zamek Królewski w Lublinie www.mnwl.pl
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka www.muzeum.wieliczka.pl

Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 7 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Zamku Lubelskim –Muzeum Narodowe w Lublinie.

 

Zapraszamy do Muzeum Krakowa na „Ferie w Muzeum”!

W ramach tegorocznych „Ferii w Muzeum” przygotowaliśmy szereg warsztatów online skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, podczas których zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni! Co łączy igloo i kameleona, jak wygląda chasydzkie wesele, jakie sekrety skrywa Stara Biblioteka, jakie trendy panowały w modzie sto lat temu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów. A może chcielibyście Państwo  spróbować sił w Podgórskim quizie historycznym?

To tylko nieliczne propozycje zajęć przygotowanych przez Muzeum Krakowa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem „Ferii w Muzeum” dostępnym na stronie:
http://muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/ferie-w-muzeum-on-line 

Należy się jednak spieszyć – liczba miejsc na każde warsztaty jest ograniczona.
Gwarancją rezerwacji miejsca jest wniesienie opłaty – decyduje kolejność zakupu biletu (cena biletu na pojedyncze zajęcia wynosi 3 zł od osoby uczestniczącej).
Bilety na warsztaty można nabyć za pośrednictwem strony www.bilety.muzeumkrakowa.pl, najpóźniej godzinę przed danym wydarzeniem.

Wszystkie zajęcia realizowane będą online.

Specjalna oferta warsztatów w ramach „Ferii w Muzeum” obowiązuje jedynie w terminie
4-17.01.2021.

Przeczytano: 40 razy. Wydrukuj|Do góry